ЗАСТРАХОВКА ИМУЩЕСТВО – ТРЯБВА ЛИ ДА ЗАСТРАХОВАМЕ СВОЯ ИМОТ
Застраховка имущество е един добър начин да опазим своя имот. Все още застраховането на имущество не е задължително, но е желателно.
Ще си кажете ‘Какво толкова ще ми помогне една имуществена застраховка? И за какво трябва да правя излишни разходи? На мен нищо няма да ми се случи, както и моят имот ще бъде в безопасност със системата за сигурност, която съм монтирал. Моят дом е защитен от пожар или от природни бедствия.“
Не сте прави!
Една Застраховка Имущество винаги е полезна за нейния притежател, особено в случаите на ипотека на жилището или природни бедствия като наводнения, пожари и земетресения.
Разбира се,ние българите сме малко немърливи към застраховките, най-малкото че не знаем какво покриват те и как могат да ни помогнат в определена ситуация.
Когато си купим апартамент или къща с ипотечен кредит, банката налага застраховка имущество. Разбира се купувачът негодува през цялото време и в момента, в който дойде време за последната вноска на жилището, обикновено се спират и вноските за застраховката на имота.
Обикновено базовия пакет на Застраховка имущество не включва природни бедствия като земетресения или наводнения. В повечето случаи ползването на пакет Природни бедствия се доплаща, което оскъпява застраховката. От тази гледна точка повечето ползватели на застраховки имот не желаят да ползват пълната функционалност на този вид застраховка.
Е, прави сте услугата става доста по-скъпа, но си заслужава да се направи тази жертва. Вашата лична отговорност е да опазите дома си от всякакви вредни условия или набези на неоторизирани лица, които правят опити да влязат в жилището ви. А екипът на застрахователната компания ще изслуша какви са финансовите ви възможности и ще ви изготви най-подходящия план за съответната застраховка, за да не наруши финансовото ви равновесие.
Но, да си дойдем на думата… Защо трябва да направите Застраховка имущество с включена клауза за природни бедствия?
Както знаете в последно време природата си отмъщава заради многобройните опити на хората да я променят изкуствено и има бум на наводнения и земетресения. Спомнете си земетресението в Перник и Пернишка област и колко хора останаха без домове. Както и последните наводнения в България. За съжаление държавата отпусна на пострадалите една съвсем малка сума за възстановяване на жилищата им.